Prizren Üniversitesi

Türkçe, Arnavutça ve Boşnakça eğitim veren ve Kosova’nın ikinci kamu üniversitesi olan, Prizren Üniversitesi Türk öğrenciler tarafından da rağbet görüyor. Şehir merkezine fazla uzak olmayan, sessiz, sakin ve rahat bir çevreye sahip, eski sanayi kompleksi olarak adlandırılan Printex’de bulunuyor.

2006 yılında özel bir üniversite olarak kurulmuş ve daha sonra bir kamu üniversitesine dönüşmüştür. Türkçe eğitim vermesi dışında, Türkçe bölümlerin oluşu da Türk öğrencilerin Prizren Üniversitesi’ni seçme sebeplerinin başında geliyor. Açıldığı zamandan beri Türk öğretim görevlilerinin de akademik personel olarak çalıştığı üniversitede yakın zamanlarda Türkçe bölümlere Fizik – Kimya Bölümü ve Matematik – Enformatik bölümleri de eklenmiş durumda. Sınıf Öğretmenliği Bölümü’ndeki eğitimin de Türkçe verildiğiniz hatırlatmakta fayda var.

Prizren Üniversitesi Bölümleri

Mimarlık Fakültesi, İngiliz Dili Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Psikoloji ve Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi ile Bilgisayar Bilimleri Fakültesi de üniversitenin eğitim verdiği alanlardan bazıları.

Eğitim seviyesinin yüksek olduğu üniversitede, talebin fazla olması puanlarının da biraz yüksek olması sonucunu doğuruyor. Türk öğrenciler için dil problemi olmaması ve Kosova’nın Türkiye’ye benzerliği daha çok tercih edilmesine yol açıyor.

İnternet erişimli iki Bilişim Laboratuar’ı, konferans salonları, çağdaş kütüphanesi, amfileri, yönetim ofisleri ve amfitiyatrosuyla tam bir çağdaş üniversite olan Prizren Üniversitesi, öğrencilerin çalışmalarını ve araştırmalarını daha iyi yapabilmeleri için gerekli Bilgisayar odalarını da unutmamış.

Yüksek eğitim kalitesi ve uluslar arası standartları hedef alan üniversitenin bahçesindeki yeşil zeminler ve koltuklar ise öğrencilerin üniversite binası dışındaki rahatını da gözettiklerinin bir göstergesi.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!