Kosova Üniversiteleri Psikoloji

Kosova Üniversiteleri Psikoloji

Kosova Üniversiteleri Psikoloji Bölümü okuyabilmek için Priştine Universum Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak yeterli olacaktır. Hem de oldukça cazip harç ücreti ödeyerek üniversiteli olmak rüya değil… Sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştıran üniversiteye hemen kaydınızı yaptırın ve hayatınızın değişmesi için bir adım daha atın.

Kosova Üniversiteleri yurt dışı eğitim konusunda oldukça gelişmiş ve ilerlemiştir. Hem kendi ülkesindeki öğrencilere hem de yurt dışından gelen öğrencilere kucak açmış olan Kosova özelikle de psikoloji alanında oldukça ileri seviyede eğitim vermektedir. Psikoloji dersleri Avrupa standartlarına uygun kalitede olarak verilmektedir. Priştine Universum Üniversitesi psikoloji bölümünde eğitim sistemi birbirinden önemli profesörler tarafından öğrencilere verilmektedir. Özellikle de son teknoloji ile donatılmış çağdaş ve modern sınıflarda öğrencilere üstün hizmet anlayışı ile eğitim verilmektedir. Eğitim kalitesi Avrupa’nın çok daha üzerinde bir yerde bulunmaktadır. Psikoloji denilince akla gelen tüm normlar ve tüm detaylar bu fakültede öğrencilere verilmektedir.

Kosova üniversiteleri içerisinde birbirinden farklı ve büyüklükte konferans salonları bulunmaktadır. Bu salonlarda gerek Avrupa’dan gerek kendi okul bünyesinden birçok profesör konferans vermektedir. Psikoloji konusunda verilen bilgi ve birikimler öğrencilere aktarılmaktadır. Fakülte içerisinde aktif olarak her daim devam eden kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, modern derslikler ve konferans salonları oldukça fazla bulunmaktadır. Özellikle de okuma odaları sayesinde öğrenciler psikoloji hakkında merak ettikleri her şeyi sessiz ve nezih bir ortamda okuyabilir ve öğrenebilirler.

Kosova üniversitelerinde psikoloji bölümünde üniversite okumak için yapılması gerekilen tek şey lise diploması ile okula kayıt yaptırmaktır. Öğrenciler Kosova üniversiteleri psikoloji bölümü’ne kayıt olmak için yıllık 2500 Euro harç ücreti ödemektedirler. Bu harç ücreti verilen eğitim kalitesine göre oldukça cüzi bir miktar olarak kalmaktadır. Özellikle de diğer ülkelerdeki eğitim sistemine ve masraflara bakıldığında 2500 Euro oldukça uygun bir harç ücretidir. Bakıldığı zaman sınav sistemi olan bir ülkede bir öğrencinin psikoloji fakültesinde okuyabilmesi için mutlak suretle dershaneye gitmesi, özel ders alması gerekmektedir. Bunun maliyeti de oldukça yüksek olacağı ve sonucunda kazanma ihtimalinin kesin olmayışı öğrencileri büyük bir külfet altına sokmaktadır.

Kosova üniversiteleri psikoloji bölümü mezunları aldıkları diploma ile Avrupa Birliği Ülkelerinde kolaylıkla psikoloji alanında iş bulabilmektedirler. İstenildiği takdirde öğrenciler Türkiye’ye döndüklerinde psikoloji alanında iş imkânları sağlayabilmektedir. Özel mimarlık bürolarının yanı sıra KPSS ile psikoloji alanındaki kontenjanların alımlarına dâhil olabilirler. Çünkü Priştine Universum Üniversitesi diploması Türkiye’de tanınmakta ve bu nedenle de diplomaları ülkemizde de geçerli olmaktadır.

Eğer siz de Psikoloji bölümünü yurt dışında okumak istiyorsanız o halde Euro Star Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’ndan yardım alabilirsiniz. Bu sayede Psikoloji Fakültesi’ne nasıl giriş yapılabileceği, gerekli evrakların neler olduğunu, nasıl kalınacağı gibi tüm merak edilen soruların yanıtlarını bulabileceksiniz. Euro Star Yurt dışı Danışmanlık Merkezi bu konuda tek Danışmanlık Merkezi’dir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!