Kosova Üniversitesi Şartları

Kosova Üniversitesi Şartları

Üniversite hayalinizi gerçeğe dönüştürmek artık mümkün. Hayallerinizi gerçekleştirmek için yıllarca sınavlara hazırlanmanız gerekmiyor. Hem stresli günlerden uzaklaşmak hem de istediğiniz bölümde okumak için Kosova üniversitelerinde eğitim görebilirsiniz. Kosova üniversitesi şartları arasında lise mezunu olmanız lise diploması sahibi olmanız yeterli oluyor. Üniversite bölüm tercihi için sınava girmeden dilediğiniz mesleği yapabilmenizi sağlayan eğitimi alabiliyorsunuz. Kosova üniversiteleri üniversite eğitimi için en iyi şartları taşıyor. Avrupa’nın en güzel ülkelerinden olan bir ülkede güvenilir bir ortamda kaliteli eğitim alabilme fırsatı Kosova üniversiteleri sayesinde sizleri bekliyor.

Kosova’da sıcacık bir ortamda kaliteli bir eğitim almak ve yabancılık çekmeden eğitiminizi tamamlamak mümkün. Üstelik sınav şartı puan şartı, taban puanı alma zorunluluğu da bulunmuyor. Yılların tecrübesine sahip profesyonel akademisyenler eşliğinde en iyi eğitim alabilmeniz sağlanmaktadır. Hem düz lise hem de meslek lisesi mezunları istedikleri bölümlere kayıt olabilir. Sayısal ya da sözel bölüm mezunu olmanız bölüm seçiminizi etkilememektedir. İstediğiniz bölümü seçmekte özgürsünüz. Öğrencilere sunduğu hizmetlerde sınır tanımayan Kosova üniversitelerine kayıt olmanız için gerekli şartlardan birisi lise diplomanız olmasıdır.

Priştine Universum Üniversitesine kayıt için gerekli evraklar şunlardır: Kimlik Fotokopisi, ikametgah gereklidir. (Nüfus Dairesinden) (Nüfus Kayıt Örneğine Eklenmemeli, Ayrı Olarak Alınmalıdır.) Ayrıca lise diploma fotokopisi (Henüz mezun değil ise daha sonra tamamlanabilir.) 4×5 Ebatlarında Fotoğraf, Biyometrik, Arka Fon Beyaz (8 Adet) Bu Belgeler Priştine Üniversum Üniversitesi İçin Geçerlidir.

Kosova üniversite yerleşim programları açısından en öncü olan ülkelerden birisidir. Kosova üniversitesi şartları öğrencileri zorlamadığı için birçok öğrenci Kosova’da eğitim görmeyi tercih etmektedir. Üstelik bölüm maliyetlerinin ucuz olması da tercih edilme sebeplerinden birini oluşturmaktadır. Bologna kriterlerine uygun mavi diploma sahibi olabileceğiniz üniversitelerden mezun olduğunuzda diplomanız ülkemizde tanınmaktadır. Türkçe destekli eğitim ile dil okullarında vakit kaybetmenizin önüne geçilmektedir. Öğrenciler için ekonomik olarak bölüm harç ücretleri sunulmaktadır.

Yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen öğrencilere de sınav şartı sunulmaz. Yüksek lisans eğitim programlarına katılabilmek için üniversite mezunu olmanız yeterli olacaktır. Lisans tamamlama programlarına da dikey geçiş yaparak katılabilirsiniz. Sınava girmenize ve yeterli bölüm puanı almanıza gerek yoktur. Güvenli adımlarla üniversite hayatınızı tamamlayabilmek için Kosova üniversitesi şartlarının öğrenciler için uygun olmasının avantajlarından yararlanabilirsiniz. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketi birçok ülke ile çalışmakta ve farklı birçok ilde yetkili temsilcilikleri bulunmaktadır. Ofislerine uğrayarak güvenli bir şekilde hizmet alabilir eğitim şartları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sınav Şartı Olmadan Yüksek Standartlarda Eğitim

Türkçe destekli dil eğitimi tecrübeli akademik kadro, kaliteli eğitim ile öğrencilerin yurtdışında problem yaşamasanın önüne geçen Kosova üniversiteleri ekonomik fiyatlarla ailelerin bütçelerini sarsmadan eğitim veriyor. Eurostar yurtışı eğitim danışmanlığı ofisi İstanbul Taksim’dedir. Siz de irtibat bürosuna uğrayın ve sınav şartı olmadan hayallerinize kavuşun.

Puanla
[OY: 3 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!