Kosova Üniversiteleri Taban Puanları

Kosova Üniversiteleri Taban Puanları

Lise ve meslek lisesi mezunlarına müjde! Diploma dereceleri farkı olmaksızın sadece lise diplomanız ile Kosova üniversitelerine başvurmak mümkün. Kosova üniversiteleri taban puanları yoktur. Herhangi bir puan şartı aranmamaktadır. Hiçbir puan ayrımı olmadan koşulsuz şartsız Türkçe destekli olarak üniversite eğitimi verilen Kosova üniversitelerinde eğitim görmek isteyen adaylar okumak istedikleri lisans programını seçerek eğitimlerine başlayabilirler.

Kosova üniversiteleri taban puanları olmadığı için bütçenize ve hayallerinize en uygun seçeneği seçerek arzu ettiğiniz bölümde okumanız mümkündür. Lise ve dengi okuldan mezun olan herkes bölüm seçimi yaparak üniversite eğitimine başlayabilir. Fiyatlar seçilen bölüme göre farklılık gösterebilmektedir. Avrupa ülkeleri arasında en uygun fiyatları ile göze çarpan Kosova üniversitelerinde eğitim görmek en doğru tercih olacaktır. Herhangi bir puan şartı aranmadan mimarlık ve mühendislik gibi bölümlerde okumak birçok öğrencinin hayalidir. Yurtdışında hayalini kurduğunuz bölümde eğitim görmek için taban puanı yoktur. Liseden mezun olan herkes eğitim giderleri ekonomik ve ucuz olan Kosova üniversitelerine kaydını yaptırarak eğitimlerini yükseltebilir. İstediğiniz bölümü okumaya karar vermeden önce kendi yeterliliklerinizi ve isteklerinizi de göz önüne alarak bölüm tercihi yapmalısınız. Önemli olan taban puanı olmadan herhangi bir üniversitede bir bölüme girmek değil, seçilen bölümden başarı ile mezun olabilmektir. Türkçe destekli eğitim sağlanan bölümlerde farklı bir dil bilmeniz gerekmediği için yeni bir dil eğitimi almanız gerekmez. Kosova üniversitelerinin Türkiye’de tanınırlığı bulunmaktadır. Bu durumu sorgulamak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezine müraacaat edebilirsiniz. Merak ettiğiniz sorularınızı sitemizde bulunan formu kullanarak sorabilir ve genellikle aynı gün sorgulamalarınıza yanıt alabilirsiniz.

Kosova’da Yaşam ve Diğer Giderler

Yurtdışında seçtikleri meslek dalında uzmanlaşmak için lisans eğitimi alan öğrenciler beslenme malzemelerinin birçoğunu marketlerden satın almaktadır. Ayrıca üniversite yurtları yakınlarında büyük marketlerde bulunur. İhtiyaçlarının çoğunu giderebilecekleri büyük marketlerden gereksinim duydukları besinleri ve eşyaları temin edebilirler.

Kosova üniversitelerine kayıt olan öğrenciler 2-3 arkadaşı ile bir araya gelerek ev kiralayabilirler. Evler dayalı döşeli olarak teslim edilmektedir. Tutulacak evler genellikle ülkenin merkezinde yer alan Priştine’dedir. Evin bulunduğu konuma ve lükslüğüne göre tutulacak evin ücreti değişebilir. Ulaşım konusunda sıkıntı yoktur. Taksi ve otobüsler ile ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca neredeyse kişi başına bir araç düşmektedir.

Kosova üniversiteleri taban puanları olmadığı için öğrencilerin başvuruları son hızla devam etmektedir. Kontenjanlar sınırlıdır. Bu nedenle kayıt işlemleriniz için uzman danışmanlık firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır. Şart aranmadan üniversitede istediğiniz bölümde okuma fırsatı ve cazip avantajlardan yararlanmak için acele edin. Sınavlar yüzünden istediği bölümü kazanamayan kişilere ucuz üniversite imkanı sunan Priştine Universum üniversitesine taban puanı uygulaması olmadan kayıt olabilme imkanına sahip olacaksınız. Üstelik yaşam şartları oldukça iyi bir ülkede üniversite okumak oldukça keyifli olacak.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!