Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Mimarlık teknikerliği, inşaat teknikerliği ya da teknisyenliği gibi bölümlerden mezun olanlara müjde! 4 yılık Mimarlık bölümünden lisans almak için öğrencilere müjdeli haber Kosova Üniversitesi olan Priştine Universum üniversitesinden geldi. En güzel Avrupa ülkeleri arasında olan Kosova’da saygın ve köklü geçmişe sahip üniveresite öğrencilere lisans tamamlama şansı veriyor. Türk öğrenciler artık yurt dışında okuyarak 4 yıllık dikey geçiş imkanı ile mimarlık fakültesinde eğitimlerine devam edebilecekler.

Cazip eğitim ücretleri, sınavsız lisans tamamlama fırsatı sunan Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde Türkçe destekli eğitim sunuluyor. Yıllık öğrenim bedeli 2500 Euro’dur. Diğer ülkelerdeki eğitim bedelleri ile kıyaslandığında birçok devlet üniversitesinden bile çok daha ucuz bir ücrettir.

Lisans tamamlama için herhangi bir şart olmadığı gibi Türkçe destekli olarak Mimarlık eğitimi 3. sınıftan başlayacak şekilde eğitim verilmektedir. Mimarlık fakültesi lisans başvurularınz için Kosova üniversitesi Priştine Universum Üniversitesi sizden gelecek talepleri bekliyor. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık ofislerinden yararlanarak son derece akıllıca bir harekette bulunabilirsiniz. Eğitim danışmanları mimarlık dikey geçiş konusunda sizi yönlendirecek ve eğitim hayatınız hakkında detaylı bilgi vereceklerdir. İyi bir mimar olabilmeniz yolunda size eğitiminize kaldığınız yerden devam etme konusunda harika bir ayrıcalık sunuyoruz. İsterseniz bu fırsattan yararlanarak geleceğiniz için doğru bir adım atabilirsiniz.

Ön lisans diploması sahipleri acele ederek sınırlı kontenjan avantajından yararlanabilirler. Amacınız eğitiminizi geliştirmek ise Kosova üniversitesi mimarlık fakültesine kayıt işlemlerinizi hemen başlatın. Ve eğitim için tercih edeceğiniz Kosova’da kaliteli ve iyi bir üniversite hayatı geçirin.

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Avantajları Nelerdir?

Türkiye’de tanınan bir diploma almaya hak kazanacaksınız. Bu diploma sadece ülkemizde değil dünyada tanınabilirlik özelliğine sahip olacak. Mezun olduğunuzda iş başvurunu ülkemizde yapabileceksiniz. Ayrıca hayatınızın geri kalanını Avrupa’da geçirebilir ve iş yaşantınızı iyi bir ülkede sürdürebilirsiniz. Bu konuda yurtdışında çalışmayı düşünüyorsanız çok şanslı olacaksınız. Avrupa ülkelerinde en iyi mimarlık birimlerine katılabilirsiniz. Çünkü diplomanız birçok ülkede tanınır halde olacak.

Hem mimarlık alanında işinizi yükseltebilecek hem de mutlu bir gelecek elde edeceksiniz. Üstelik Avrupa standartlarına uygun kaliteli bir üniversiteden mezun olduğunuz için referanslarınız iyi derecede olacak. Eğitim hayatınız boyunca farklı ülkelerden çevre edinebileceksiniz. Ayrıca akademisyenler size referans olabilecekler. Mimarlık bölümünden alacağınız referanslar ile iş başvurusu yaparken zorluk çekmeyecek ve CV’nizi kaliteli hale getirebileceksiniz.

Türkçe destekli mimarlık eğitimi alırken dil problemi ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Eğitim hayatınıza başlarken meslek yüksek okulunda okuduğunuz 2 yılda dahil edilecek ve 3. sınıftan devam edeceksiniz. Böylece hiçbir zaman kaybı yaşamayacak lisans tamamlama eğitiminin ardından staj imkanı elde edebileceksiniz. Siz de mimarlık alanında eksik kalan taraflarınızı Kosova üniversitesi Mimarlık fakültesine kayıt yaptırarak tamamlayabilirsiniz. Alanında uzman tecrübeli akademisyenlerden eğitim alarak bilgilerinden ve deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!