Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Kosova Türkiye’den gelen öğrenciler için yeni bir uygulama başlatmıştır. Bu uygulama sayesinde Türkler artık isterlerse Kosova Üniversiteleri Mimarlık alanında Türkçe destekli olarak eğitim alabilmektedirler. Eğitimin Türkçe destekli olması demek artık derslerin daha da anlaşılır pozisyona getirilmiş olması demektir.

Kosova üniversitelerinde okumak için yurtdışına gelen öğrenciler istedikleri bölümü seçebilme özgürlüğüne de sahiptir. Ülkemizde maalesef ki öğrenciler istediği bölümü okumayı seçme hakkına ancak puan sıralamasının izin verdiği ölçüde karar verebilmektedir. Ama Kosova üniversitelerinde öğrenciler sadece lise diplomasını alarak istediği bölüme geçiş sağlayabilmektedirler. Özellikle de mimarlık bölümünü tercih eden öğrenciler yüksek kalitede eğitim ile okudukları bölümde oldukça başarı sağlayabilmektedir. Öğrenciler mimarlık bölümü için sadece yıllık 2500 Euro harç ücreti ödemektir. Günümüzde üniversite okumak için verilen maliyetlerin en düşük oranlarında harç ücreti ödeyerek Kosova’da okumak mümkün.

Kosova Üniversiteleri Mimarlık fakültesi dersleri normal hayatta en çok iş sahasına sahip bölümlerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Böylelikle Kosova üniversiteleri mimarlık mezunu bir kişinin açıkta kalması gibi bir durum oluşmamaktadır. İşletmelerin projelerinin çizilmesi yeni yapıların şekillenmesi ile alakalı her türlü konuda uzmanlık sağlanması konusunda Kosova Üniversiteleri en derin ve engin bilgileri öğrencilerine gururla sunmaktadır.

Kosova Priştine’de oldukça gelişmiş bir üniversite eğitimi vermektedir. Bu nedenle de öğrenciler her daim daha aktif ve heyecanlı olarak derslerine adapte olmaktadır. Kosova Priştine Universum Üniversitesi Mimarlık Bölümü her yıl sayısız mezun vermektedir.

Kosova Priştine Universum Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde okuyan öğrenciler için sınav puan şartı aranmamaktadır. Bu durum öğrencileri mutlu etmektedir. Bu bölümden mezun olan öğrenciler YÖK Denkliği sayesinde Türkiye’de de diploması tanınacak ve çalışma imkânı bulabileceklerdir. Aynı zamanda Avrupa Birliği ülkelerinde de çalışma alanı bulabilecekler.

Kosova Priştine Universum Üniversitesi Kosova’da bulunan üniversitelerin en iyisidir. Üniversite bünyesinde çok sayıda fakülte ve birçok bölüm bulunmaktadır. Eğitim dili normal olarak Arnavutça ve Türkçe olarak verilmektedir. Mimarlık bölümü Türkçe destekli olarak sunulmaktadır.

Priştine Universum Üniversitesi Yaşam Şartları

Priştine Universum üniversitesi mimarlık bölümünde eğitim gören öğrenciler yaşam şartlarına kolayca uyum sağlıyor. Birçok ülkeye göre daha makul fiyatlarla eğitim verilmekte. Üstelik 2 yıllık mimarlık alanlarında önlisans bölümü mezunlarına 4 yıllık lisans tamamlama imkanı da sunulmaktadır. Üniversite yurt fiyatları da oldukça caziptir. Konaklama imkanları ve yaşam kalitesi ile Kosova’da üniversite eğitimi oldukça idealdir. Kaliteli bir üniversitede eğitim alma ayrıcalığından siz de yararlanmak isterseniz bu konuda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Zaman kaybetmede kayıt işleminizi yaptırabilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımız istediğiniz bölüme kayıt işlemi için gerekli evrakları hazırlamanıza yardımcı olmakta ve sizi üniversitedeki branşlar hakkında bilgilendirmektedir. Kosova’da eğitimin kapılarını siz öğrencilere aralayan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerinden siz de yararlanmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!