2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

2 yıllık meslek yüksekokulu mezunları için en önemli konulardan birisi de dikey geçiştir. Dikey geçiş imkanı ile ön lisans diploması sahibi olanlar 4 yıllık lisans alma fırsatı elde ediyor. 2 yıllık mimarlıkla ilgili bölümlerden mezun olanlar ve ön lisans diploması ile kalmak istemeyenler mimarlık alanında Türçe destekli lisans bölümüne geçiş yaparak fırsat elde etmektedir. Dikey geçiş için herhangi bir sınav şartı bulunmamaktadır. Sınav şartı olmaması nedeniyle yorucu ve stresli bir dönemden geçmek zorunda kalmıyorsunuz. Eğitiminize direkt olarak 3. sınavtan başlayabiliyorsunuz.

Kosova üniversitelerinden Priştine Universum üniversitesi dikey geçiş imkanını sınavsız olarak sunuyor. Lisans tamamlama yapmak isteyen mimarlık bölümü öğrencileri Türkçe destekli olarak meslek yüksekokulu diplomalarını lisans diplomasına yükseltebiliyor. Daha önce gördükleri derslerden muaf tutularak yıl kaybı olmadan dikey geçiş hakkına sahip oluyorlar.

Kosova Priştine Universum üniversitesi her sene değişik ülkelerden gelen binlerce öğrenciye mimarlık alanında lisans eğitimi imkanı sunuyor. İki yıllık İç Mimarlık, İç mimarlık ve çevre tasarımı, Mimari restorasyon, Mimarlık teknolojisi, Şehir ve Bölge Planlama, İnşaatİnşaat Teknolojisi, İnşaat Teknikerliği, Mermer Teknolojisi, Mermercilik, Mimari Dekoratif Sanatlar, Restorasyon ve Konservasyon, Restorasyon, Yapı Ressamlığı, Bina Koruma ve Yenileme, Dekor Tasarımı, Doğal Yapı Taşları Teknolojisi, Doğal Taş Dekorasyonu, Duvar Süsleme Sanatları, Eser Koruma, İç mekan koruma ve Yenileme, İç Mekan tasarımı gibi bölümleden diplomalarını alan ve Priştine Universum üniversitesine başvuru da bulunan herkese 2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş imkanı sunuluyor.

Dikey geçiş yaparak eğitime 3. sınıftan başlamaya hak kazanan öğrenciler ekonomik maliyetlerle mimarlık lisans tamamlayabiliyorlar. Lisans bölümlerinde eğitim kadar dikey geçiş lisans tamamlama eğitimi de oldukça popüler hale geldi. Üst düzey teknolojik sınıflarda oldukça modern şartlarda lisans tamamlama eğitimi sunulmaktadır. Türk ve yabancı akademisyenlerin uzman mimarlık eğitimleri verdiği Kosova üniversitelerinde eğitim alarak mesleki rakiplerinizden öncü olabilirsiniz.

Neden Kosova Üniversiteleri Tercih Ediliyor?

Tüm 2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş kapılarını açan Kosova Priştine Universum üniversitesinde 2500 Euro’ya dikey geçiş yapabilirsiniz. Hem tarihi dokusu hem de sosyal ve kültürel etkinlikleri ile oldukça renkli bir ülke olan Kosova’da dikey geçiş yaparak lisans tamamlama eğitimi alan öğrenciler kendilerini en iyi şekilde geliştirme imkanı buluyorlar.

2 yıllık myo mezunuyum fakat dikey geçiş yapmak için gerekli şartların neler olduğunu bilmiyorum diyorsanız bu konuda bilgi almak için tek yapmanız gereken Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasına başvuru yapmak. Uzman danışmanların yanına zaman kaybetmeden uğrayarak kayıt işlemlerinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz. Dikey geçiş şartlarının ve kayıt için gerekli belgelerin neler olduğunu ayrıntılı bir şekilde size anlatacak olan eğitim danışmanları kaliteli hizmet vereceklerdir. Tüm evrak prosedürleri sizleri yormadan tamamlayacak uzman kadro uygun maliyetlerle öğrencilere destek olmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!