Priştina Üniversitesi

Priştina Üniversitesi, Kosova’nın başkenti olan Priştina’de kurulmuş olan bir üniversitedir. 1999 yılında yaşanan Kosova Savaşı’ndan sonra iki parça olarak ayrılan üniversitenin asıl binaları Priştina kentinde bulunmaktadır. Üniversitenin Priştina dışında kalan kısımları ise Sırp kısmında olan Mitroviça’da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Üniversitede eğitim dili olarak genellikle Arnavutça kullanılmaktadır. Ancak bazı bölümlerde Türkçe ve İngilizce eğitimlerde verilmektedir. Bu sayede üniversite hem dışarıdan öğrenci almakta kolaylık yaşamakta hem de kendi öğrencilerini dışarıdaki ülkelere hazırlamaktadır. Priştina Üniversitesinde öğrencilerin eğitim görebilecekleri birçok bölüm bulunmaktadır.

Üniversitede eğitim veren fakülteler arasında Felsefe Fakültesi, Matematik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İktisat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Fakültesi, Tıp Fakültesi gibi birçok fakülte bulunmaktadır.,

Priştina Üniversitesi Eğitimi

Priştina Üniversitesi öğrencilerinin eğitimleri için birçok atılım gerçekleştirmiş ve öğrencilerine son teknolojiyi sunmuştur. Kütüphanesi, yurdu, binaları, yemekhanesi ve daha birçok binasıyla beraber öğrencilerine kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Üniversite kaliteli eğitim verebilmek için profesörlerini ve çalışanlarını son derece titiz bir şekilde seçmekte ve eğitime çok önem vermektedir. Ayrıca üniversite öğrencileri için birçok sosyal tesis kurmuş ve bunları öğrencilerin kullanımına sunmuştur. Öğrenciler istedikleri zaman bu tesislerden faydalanabilmekte ve sosyal aktivite ve sporlarını gerçekleştirebilmektedirler.

Üniversitede eğitim veren profesörler ve eğitim amaçlı kullanılan binalar uluslar arası eğitim örgütleri tarafından kabul görmüş kalitededir. Ayrıca binalar çalışanların ve öğrencilerin kullanabileceği teknolojiler ile donatılmıştır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!