Kosova’da Ulaşım

Priştine:Uluslararası Havaalanı Priştine arasındaki mesafe 18 km Priştine’nin Güneyinde bulunan Slatına’dan 3km uzaklıkta olup, diğer şehirleren yaklaşık uzaklığı 80 km. Havaalanında Priştine merkeze doğru giden otobüsler yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Üsküp: Üsküp’e Priştine’den gitmek isteyenler Priştine Prizren yolu üzerinde Priştinenin solunda kalan Ferzovik şehri üzerinde yolu takip ederek uzun ve düz bir yolu takip edip ve trafik işaretleri yönüyle Üsküpe varılmaktadır. Priştine’ den Üsküp’e yaklaşık 2 saatte varılmaktadır.

İpek : İpek’ ten Havaalanına gitmek için İpek Priştine anayolu kullanmalısınız. İpek Priştine yolu üzerinde Havaalanın tabelası işaretlerini gördüğünüzde sağa doğru yönleneceksiniz.Ordanda trafik işaretlerini takip ederek varabilirsiniz.

Mitrovica: Mitrovica’dan havaalanına gitmek için Priştine Mitrovica anayolunu kullanmalısınız. Priştine’ye varıldığında Priştine İpek yolunu taki ederek yolun sol tarfında havaalanın tabelasını görüp solad doğru yönlenerek trafik işaretlerini takip ederek Havaalanına varabilirsiniz.

Prizren: Prizrenden Havaalanına Gitmek için iki seçenek vardır. İlk olarak Priştine prizren ana yolunu kullanarak yol üzerinde Komoran işaretini gördüğünüzde sola doğru yönelere İpek Priştine ana yoluna doğru ulaşacaksınız ordanda havaalanın tabelasını görüp sola doğru girerek trafik işaretleri yönü doğrultusunda Havaalanına ulaşacaksınız.

Taksi: Hava alanından Priştineye Taksi ile gitmek isteyenler PIA ve JSC taksiler bulunmaktadir. 24 saat hizmet sunulmaktadır. Havaalanı Priştine’ ye yaklaşık 25 euro civarında götürmektedirler. Şehirlerde taksiler taksi metre ile çalışmaktadır.

Otobüs: Havaalanıdan Priştineye otobüs kullanılarakta gidilebilir. Havaalanından her iki saatte bir otobüs kalkmaktadır. 24 saat hizmet vermektedirler. Otobüsler Priştene şehrin Otogarına, Grand Hotele ve merkeze doğru gitmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!