Kosova Üniversitesi Taban Puanları

Kosova Üniversitesi Taban Puanları

Türkiye’ye çok kısa mesafede olan Kosova’da yer alan Priştine Universum üniversitesi kaliteli ve Türkçe destekli eğitim imkanı ile üniversite ortamını yurt dışında yaşamak isteyenlerin bir numaralı adresidir. Üniversite yüksek lisans programları ve uzaktan eğitim, lisans tamamlama programları ile öğrencilere ekonomik ve uygun maliyetler ile eğitim fırsatı sunulmaktadır. Osmanlı tarihine eşlik etmiş hem tarih hem de kültür şehri olan Kosova’da birçok alanda kaliteli eğitim öğretim imkanı sunulmaktadır. Ayrıca düzenlenen kariyer günleri, aktivite, etkinlik, şenlikler, sempozyum, kongre ve sosyal faaliyetler ile tam bir uluslararası üniversite niteliğindedir. Profesyonel olarak mesleğini yerine getiren bireyler yetiştirmeyi amaçlayan yüksek öğrenim kurumunda son teknoloji ve mevcut dünya trendleri yakından takip edilmektedir.

Alanında uzman en iyilerden oluşan akademik kadrosu ile Avrupa standartlarına uygun eğitim verilmekte, en yeni yöntem ve teknikler takip edilmektedir. Hem dünyanın farklı ülkelerinden hem de Türkiye’den gelen öğrenciler için sağlam kadrosu ile yükselen bir marka olan Priştine Universum üniversitesi profesyonelleri yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Genç nüfusa önem veren kaliteli ve saygın kurum öğrencilerin güvenini kazanmış ve aynı zamanda geleceğe güvenle bakan gençler inşa etmeye devam etmektedir. Priştine Universum üniversitesinden mezun olan gençler zorluklara karşı hazırlıklı olan ve yılmadan mesleğini icra eden kişiler olmaktadır.

İletişim yeteneği güçlü kendinden emin ve kendine güveni olan gençler yetiştiren üniversite öğrencilerin daha da başarılı birer birey olabilmeleri için fırsatlar yaratmaktadır. Akademik kadronun başarılı kişilerden oluşmasına ve yüksek seviyelerde olmasına önem verilmektedir. Dünyada başarılı üniversitelerde tercih edilen eğitim trendlerini yakından takip etmektedir. Priştine Universum üniversitesine kayıt olabilmeniz için Kosova üniversitesi taban puanı almanız herhangi bir sınava girmeniz şartı aranmaz. Kosova üniversitesi taban puanı yoktur.

Tüm lise ve meslek lisesi mezunları bölüm seçimlerini yaparak Priştine Universum üniversitesi lisans programlarına katılabilirler. Üstelik seçtikleri programların birçoğunda Türkçe destekli eğitim verilmektedir. Üniversitede dernek ve kulüpler de yer almaktadır. Öğrencilerin kendilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla spor, sanat bilgi ve eğlencelere önem verilmektedir. Araştırma yapabilmelerine olanak sağlamak ve kaynak bulmalarını kolaylaştırmak amacıyla zengin bir kütüphaneye sahip olan Priştine Universum üniversitesi bir öğrencinin hayallerindeki kriterlerin tümüne uygundur. Ayrıca uzaktan eğitim imkanı ile yüksek lisans ve doktora programları da öğrencilere sunulmaktadır.

Kosava’da Üniversite Eğitimi

Dünyaca ünlü saygın bir üniversite olan Priştine Universum üniversitesine ev sahipliği yapan Kosova’da üniversite eğitimi almanız için pekçok sebep var. Çok güçlü akademik kadroya sahip üniversitede alınan diplomalar Türkiye’de tanınmaktadır. Eğitim maliyetlerinin düşük olması açısından da ucuz olan ülkede herhangi bir puan şartı aranmaması üniversiteyi öğrenciler açısından oldukça cazip hale getirmektedir. Taban puanı şartı bulunmması Kosova’nın yaşam şartlarının ekonomik olması ve lisans eğitiminde öğrenciler için cazibe merkezi olması nedeniyle en fazla tercih edilen üniversiteler arasındadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!