Kosova Üniversitesi Mimarlık

Kosova Üniversitesi Mimarlık

Modern mimariye yön veren, meşakkatli bir meslek olmasına rağmen en fazla hayalleri süsleyen meslek olan mimarlık bölümünde okumak isteyen gençler Kosova üniversiteleri Mimarlık fakültesinde eğitim görebilirler. Mezun olduklarında Türkiye şartlarında da tanınan bir diploma sahibi olabilir ve kendi ofislerini açabilirler. İsterseler kendi işlerinin patronu da olabilirler. Yenilikçi meslek adamları yetiştirmeyi hedefleyen Priştine Universum üniversitesinde Türkçe destekli eğitim imkanı sunulmaktadır. Kültürel faaliyetler, etkinlikler ve eğitim programları ile öğrencilerin öğrenilen bilgileri daha iyi pekiştirmesi ve kültürel olarak da kendilerini geliştirmeleri sağlanır.

Alanında uzman öğretim kadrosu öğrencilerin sorunlarıyla bireysel olarak ilgilenmektedir. Öğrencilerin rahat çalışmalarına imkan sağlamak için üniversite yerleşkesi sürekli gelişme içerisindedir. Türkiye’de tanınan lisans ve lisans tamamlama programları Türkçe destekli olup öğrencilerin yeni kariyer yapma ve iş avantajlarını edinme olanaklarına sahiptir. Yeterli teknik donanım ve bilgiye sahip gençler öğrendiklerini uygulamalı olarak test edebilmektedir. Teknik donanımlar üst düzeyde tutulmaktadır.

Uluslararası alanlarda mesleğini en iyi şekilde yerine getiren ve ilk sıralarda tercih edilen mimarlar yetiştirmek güçlü alt yapı ile öğrencilerin gereksinimlerini karşılamak üniversitenin amaçları arasındadır. Fakültede konferanslar ve etkinlikler sık olarak düzenlenmektedir.

Fakültenin seçkin eğitim ve öğretim kadrosu hayallerini mimarlık bölümü süsleyen gençlere kaliteli eğitim vermektedir. Eşsiz yeşil manzarası ile Karadeniz’i andıran Kosova’da mimarlık fakültesinde eğitim alan öğrenciler çevresini koruyan ve zengin eserlerle çevresini güzelleştiren bireyler olarak yetişmektedir. Geleceği renklendiren mimarlar arasında siz de yerinizi almak istiyorsanız acele edin.

Mimarlık Lisans Tamamlama Programı

Doğal yapı taşları teknolojisi, doğal taş dekorasyonu, iç mekan koruma ve yenileme, iç mekan tasarımı, bina koruma ve yenileme, dekor tasarımı gibi iki yıllık ön lisans bölümü mezunları Priştine Üniversum üniversitesinde 4 yıllık mimarlık fakültesine dikey geçiş yapabilirler. Eğitime 3. sınıftan başlayabilirler. Yapı ressamlığı, restorasyon, mimari dekoratif sanatlar, restorasyon ve konservasyon, mermer teknolojisi, mermercilik, inşaat teknolojisi, inşaat teknikerliği, şehir ve bölge planlama, mimari restorasyon, mimarlık teknolojisi, iç mimarlık gibi bölümlerde Priştine Universum üniversitesi mimarlık bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Eğitim Türkçe desteklidir. Lisans tamamlama olanaklarından yararlanın ve geleceğin yıldızı parlayan mimarları arasında yerinizi alın. Eğitim ücretleri çok uygundur. Mimarlık lisans tamamlama ve lisans bölüm ücreti 2500 Euro’dur.

Nitelikli mimar yetiştiren Kosova üniversitesi Mimarlık Fakültesi bilgi seviyesini en üst düzeyde tutmakta ve yetenekli, deneyimli mimar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Mimarlık alanında eğitim gören öğrencilerin başarıları ile rakipleri arasından sıyrılmasını ve rekabet edebilecek düzeyde başarıya ulaşabilmelerini sağlamaktadır.

Standartların üzerinde yüksek kalitede eğitim vererek dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden ve ayak uydurabilen, dünyada birçok ülkede başarı gösterecek lider mimarlar yetiştirmeyi amaçlayan üniversitede toplum sorunlarına çözümler üreten mimarlar yetiştirilmektedir.

Sınırsız danışmanlık hizmetleri her şey dahil paketler ile Kosova’da mimarlık eğitimi almanın avantajlarından siz de yararlanın.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!