Kosova Üniversitesi Bölümleri

Kosova Üniversitesi Bölümleri

Kosova üniversiteleri mesleğinizde iyi noktalara gelebilmeniz için size en iyi imkan ve avantajları sunacaklardır. Kosova eğitim alanında kendini kanıtlamış devrim niteliğinde uygulamalara eğitimde yer veren bir ülkedir. Yüzyıllardır en eski köklü eğitim kurumlarını bünyesinde barındıran Avrupa standartlarında eğitim imkanı sunan ülke en fazla tercih edilen ülkeler arasında yerini almıştır.

Kosova üniversiteleri incelendiğinde hem fiziki şartları hem de nitelikli kurum yönetimlerinden eğitim alma imkanı nedeniyle tercih sebebidir. Lisans eğitimi almak için oldukça uygun ve ekonomik olan üniversitelerden olan Priştine Universum üniversitesi gerek kampüsü gerekse de teknoloji uyumlu son sistem laboratuvarları ile öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir. Modern çağımızın gereksinimlerine uygun olarak hazırlanan sınıflarda uygulamalı eğitimlere önem verilerek ders işlenmektedir. Öğrencilerin kaynak ihtiyacına cevap verebilecek kütüphaneler donanımlı sınıflar, laboratuvar ve atölyeler ile Avrupa standartlarında kaliteli eğitim hakkı uygun maliyetlerle sunulmaktadır.

Eğitim sistemi dünya genelinde beğeni toplayan Kosova Priştine Universum üniversitesinde görev alan akademisyen ve öğretim görevlileri kendi alanında başarılara imza atmış kişilerden oluşmaktadır. Sorumluğunun bilince profesyonel olarak eğitim veren görevliler kişiye yada gruplara özel ders anlatımları da yapmaktadır.

Kosova üniversiteleri içerisinde adını duyurmuş olan Pritine Universum üniversitesi her yıl daha da fazla genç adayın dikkatini çekmektedir. Dünyanın farklı bölgelerinden birçok gencin akın ettiği ülkede eğitim görmek ve Kosova üniversitelerini tercih etmek için çok fazla tercih sebebi bulunmaktadır.

Kosova Üniversitesi Bölümleri Tercih Sebepleri

Hukuk, inşaat mühendisliği ve mimarlık gibi birçok bölümde dünya standartlarında lisans ve lisans tamamlama eğitimi verilen Priştine Universum üniversitesini birçok genç akademik eğitimi için tercih etmektedir. Modern ve uygulanabilir eğitim ile ekonomik harç ücretleri dünyanın farklı ülkelerinden birçok gencin burada eğitim görmesine neden olmaktadır.

Hukuk yıllık dikey geçiş ücreti 2000 Euro İnşaat mühendisliği ve mimarlık yıllık harç ücretleri 2500 Euro’dur. Lisans bölüm ücreti ise hukuk 1800 Euro diğer bölümler ise 2500 Euro kadardır. Düşük düzeyde tutulan Kosova üniversitesi bölüm ücretleri, bilimsel gelişmelere katılım imkanı, herhangi bir puan sistemine gereksinim duyulmaması etkin konforlu ve aktif eğitim hayatı üniversite tercih sebepleri arasındadır. Tüm detayları bir arada sunan Kosova üniversitelerinden Priştine Universum üniversitesi öğrencilerin hayalini kurduğu üniversite eğitimini onlara sunmaktadır.

Priştine Üniversum Üniversitesi İç Mimarlık, İç mimarlık ve çevre tasarımı, Mimari restorasyon, Mimarlık teknolojisi, Şehir ve Bölge Planlama, İnşaat, İnşaat Teknolojisi İnşaat Teknikerliği, Mermer Teknolojisi, Mermercilik gibi iki yıllık ön lisans bölümlerinden mezun olan öğrenciler 4 yıllık mimarlık bölümüne dikey geçiş yapabilirler. Üstelik bunun için herhangi bir puan ve sınav şartı da aranmamaktadır.

4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olmak her öğrencinin hayalidir. Üstelik hayalini kurduğu bir bölümden mezun olmak iyi ve kaliteli bir üniversitede okumak da bu hayale eklenince Kosova’da lisans eğitimi ideal hale gelmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!