Kosova Türkiye ile Saat Farkı

Kosova Türkiye ile Saat Farkı

Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinde uzun yıllar boyunca kalan ülkelerden biri olan Kosova’da Müslüman nüfusu oldukça fazladır. Turistik değerleri ve coğrafi özellikleri ile dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerin ve turistlerin dikkatini çekmektedir.

Öğrenciler için sunduğu avantajlar ile en çok tercih edilen ülkelerden olan Kosova’da yaz ayları sıcak ve kurak olarak geçmektedir. Kış ayları ise soğuk ve genellikle kar yağışlıdır. Ülkemiz ile benzerlik gösterdiğinden dolayı çok sayıda öğrenci ziyaret amaçlı ve lisans eğitimi için ülkeye gelmektedir. Türkiye ile Kosova arasında 2 saat fark bulunmaktadır. Eskiden kış saati uygulaması bulunmaktaydı. Artık bu uygulamanın kalması nedeniyle saat farkı 2 saate çıkmıştır. Yaz aylarında bu fark 1 saate inmektedir. Kosova’nın başkenti olan Priştine’nin nüfusu ülkenin %30 unu kapsamaktadır.

(Priştine – İstanbul Saat Farkı)

İstanbul ile Priştine arasında 1 saat 30 dakikalık bir uçuş süresi bulunmaktadır. Saat farkına GMT’den bakıldığında 1 saat ileri olarak görünmekte Türkiye’ye göre ise 1 saat geridedir. Balkanların en fazla nüfus yoğunluğuna sahip ülkede şehirleşme ve büyüme oranı giderek artmaktadır.

Kosova nüfusunun büyük çoğunluğunu gençler oluşturmaktadır. Ülkenin hemen hemen yüzde 70’i 35 yaştan küçüktür. Tarihi taş evler ülkenin kültürel misarı konumundadır. Bu evlerin ve askeri tesislerin fotoğraflarını çekmeniz tepki almanıza sebep olabilir. Ülkenin resmi dili Arnavutça ve Sırpça olmasına rağmen ülkede Türkçe, Romanca, Makedonca ve Boşnakça gibi diller de konuşulmaktadır. Ülke sınırları içerisinde konuşulan dillerden olduğu için bu dillerde resmi dil olarak kabul edilmektedir.

Kosova’da İklim ve Hava Durumu

Karasal iklimin görüldüğü Kosova’da okyanus ikliminin etkileri de vardır. Yazların aşırı sıcak kışların ise soğuk ve kurak olduğu ülke karasal iklimin etkisi altındadır. Kış aylarında ortalama sıcaklık 9,5 yazın ise 19,2 civarında bulunmaktadır. Özellikle Ocak ayında yılın en soğuk dönemidir. Sıcaklık 0’ın altına düşmektedir.

Yurtdışında Kosova Priştine Universum üniversitesinde eğitim gören öğrenciler için pekçok aktivite bulunmaktadır. Siz de kaliteli ve keyifli bir üniversite eğitimi için Kosova’da istediğiniz bölümde üniversite eğitimini tercih edebilirsiniz. Kosova Türkiye ile saat farkı ( Priştine İstanbul saat farkı) düzenlenen festivaller, aktviteler, ülke hakkında genel bilgiler hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek isteyen kişiler Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı profesyonel danışmanları ile iletişime geçerek diledikleri konuda bilgi alabilirler.

Birçok ülkeden kişileri bir araya getiren festivallere yer verilen ülkenin halk oyunları. Geleneksel kıyafetleri ve yöresel müzikleri hakkında daha ayrıntılı bilgi ve kayıt işlemleriniz için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamız en büyük destekçiniz olacaktır. Hayallerinizi artık ertelemek zorunda kalmayacaksınız. Kaliteli bir öğrencilik hayatı ile üniversite hayatınıza lezzet katmak istiyorsanız siz de tercihinizi Kosova üniversiteleri Priştine Universum üniversitesinden yana yapabilirsiniz. Acele edin ve erken kayıt avantajlarından siz de hemen yararlanın.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!