Kosova Otobüs-Tren-Uçak Seferleri (Priştine- İstanbul)

Kosova Otobüs-Tren-Uçak Seferleri (Priştine- İstanbul)

Yurtdışına lisans eğitimi için giden öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alan Kosova, vizesiz olarak gidilebilen ülkelerdendir. Ülkenin başkenti olan Priştine’ye 15km uzaklıkta bulunan Priştine Havalimanı Kosova’ya gelmenizi sağlayan en önemli havalimanlarındandır.

Kosova Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Priştine’ye pek çok havayolu şirketi ile direk uçuş yapabilirsiniz. İlkbahar ve sonbahar ayları ülkeye gidiş için en uygun zamandır. Her yıl binerce öğrenci ülkeye lisans eğitimi için gelmektedir. Uçak seferleri hava yolu ile gelmeyi düşünen kişiler için oldukça gelişmiş vaziyettedir. Priştine’ye ulaşım için çok sayıda farklı alternatif yol bulunmaktadır.

İstanbul’dan Priştine Havalimanı’na ulaşan yolcular şehir merkezine değişik şekillerde ulaşabilirler. Yaklaşık 20 dakikada havalimanından şehir merkezine ulaşılmaktadır. 15 km uzaklıkta olan şehir merkezine havalimanından taksi, otobüs yada araç kiralayarak gidebilmek mümkündür. Kosova’nın dilediğiniz şehrine havalimanından kolayca ulaşmak istiyorsanız taksi ile yolculuğunuzu rahatça yapabilirsiniz.

Kosova Şehir İçi Ulaşım

Hızlı ve konforlu bir yolculuk yapmak isteyenlerin ilk tercihi olan taksilere Priştine Havalimanından günün her saati binebilirsiniz. Haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veren taksiler ile rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz. Ayrıca ulaşmak istediğiniz şehre güvenilir bir şekilde varabilirsiniz. Maddi durumunuz iyi ise en iyi Kosova şehir içi ulaşım tercihi sizin için taksi olacaktır.

Özellikle öğrencilerin merak ettiği konulardan birisi havalimanından otobüs olup olmadığıdır. Priştine havalimanından otobüslere binerek ekonomik bir şekilde yolculuk yapabilmek mümkündür. Günlük 2 saatte bir haraket eden otobüslere binerek şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca farklı şehirlere gitmek için hesaplı olan şehirlerarası otobüslere de binerek yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Şehir merkezine gitmek için tercihiniz olabilecek bir diğer yöntem de araç kiralamadır. Priştine Havalimanı içerisinde dilediğiniz aracı kiralayabilmenize olanak sunan araç kiralama firmaları bulunmaktadır. Terminal binası içerisinde yer alan kiralama firmalarından araç kiralayarak şehir merkezine rahatça ulaşabilmek mümkündür. Bütçenize uygun aracı seçerek hem konforlu hem de keyifli bir yolculuk yapabilir aynı zamanda özel şöför talebinde bulunabilir yada aracı kendiniz kullanabilirsiniz. King, Hertz, Kosova Trade, Pristina, İnter Rent, Auto Sherreti, Shotani, Sixt gibi birçok araç kiralama firması Havalimanı terminal binası içerisindedir.

Kosova İstanbul arası kaç saat?

İstanbul’dan Kosova’ya olan mesafa 877 Km’dir. Araba ile yolculuk bu mesafe için 10 saat 17 dakika kadar sürecektir. Fakat uçak yolculuğu ile 1 saat 25 dakikada seyahat ederek Kosova Priştine Havalimanına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak mümkündür. Şehir merkezine havalimanından yaklaşık 20 dakikada ulaşabilmeniz mümkündür.

Kosova’ya ulaşım, şehir içi ulaşım ve otobüs uçak tren seferleri gibi konularda daha detaylı bilgi edinmek için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı uzman danışmanlarına ulaşarak iletişim kurabilirsiniz. Öğrencilik yaşamanızda Kosova hakkında ayrıntılı bilgi edinerek kaliteli bir lisans dönemi geçirebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!