Kosova Hakkında

Kosova’da yaşamak tarihte bir yolculuk yapmaya benzer. Kosova’ya gidenler geri döndüklerinde o ülkeden büyülenmiş bir şekilde anılarını paylaşmaktadır.

Öncelikle Kosova’nınbağımsızlık öncesi farklı devletler tarafından egemenlik altında olmasından kaynaklı; farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olması en belirgin özelliğidir. Böylece farklı kültürlere ait özellikler edinmiş, farklı adet, gelenek ve göreneklere sahip olmuş bir ülk eolarak görülmektedir. Bunun yanı sıra geçmişten kalma tarihieserlerinin hala yıllara meydan okuyan görüntüsünü izleyip de hayran olmamak mümkün değildir.

Kosova’nın Özellikleri

Ayrıca Kosovasavaş sonrası izlerini hemen silip yenilenebilmiş bir ülke olarak da göze çarpmaktadır. Ülke kısa zamanda çok gelişmiş ve değişmiştir. Bu özelliğiyle de diğer ülkelere ve ziyaretçilerine şaşkınlık yaşatmaktadır. Ülke olarak bağımsızlık hayali kurup bunu elde etmeleriyle beraber hızla modern ve çağdaş bir Cumhuriyet görünümünü sağlamıştır. Bu modernleşme esnasında tarihi ve doğal güzelliklere de hiç dokunulmamıştır.

Kosovadoğa ile iç içe olup aynı zamanda tarihi eser zenginliğiyle de göz dolduran bir ülkedir. Bunun yanı sıra da yeniyolları ve modernbinaları ile de görenlerimemnun etmektedir.

Kosovahalkısıcakkanlı ve içten insanlardır. Gelen konuklarına en meşhuryemekleri olan börek ve köfte çeşitlerinden ikram ederek onları konuk etmektedirler. Kosova’nınkendine özgü bir mutfağı vardır. Bu mutfak Türkmutfağını ve de özellikle Osmanlımutfağını yansıtan yiyeceklerden ve tatlardan oluşan lezzetli bir yelpaze sunmaktadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!