Kosova Araba Fiyatları ve Alım Satım İşlemleri

Kosova Araba Fiyatları ve Alım Satım İşlemleri

Farklı etnik kökenlerin birleşimden oluşan Kosova’da öğrenci olan kişiler ülkeyi keşfetmek ve rahatça gezebilmek için araba temin edebilirler. Üstelik araç fiyatları çok uygundur. Diğer ülkelere kıyasla benzin fiyatlarının da ucuz olduğu ülkede tarihi ve turistik zenginlikleri keşfetmek için en ideal seçenek araba kiralamak yada satın almaktıdır. Ülkeye akın eden öğrencilerin etkisi ile canlı bir gece hayatına sahip ülkede eğlence doruklarda yaşanmaktadır. Zengin yer altı kaynakları nedeniyle kişi başına bir araba düşen Kosova’da benzin fiyatları çok uygundur. Yurtdışına lisans eğitimi için gelen öğrenciler için bu nedenle tercih nedenidir. Yolların tek şeritli olması ulaşım süresinin artmasına sebep olmaktadır. Başkent yollarında eski model araçları görebilirsiniz. Ayrıca eski dönemlerden kalan Yugo adı verilen araçlarda trafikte dolaşmaktadır.

Ülkedeki araç yoğunluğu dikkatleri üzerine çekmektedir. Ülkede bu derece araç bulunmasının sebeplerinden birisi eski savaş yılları sıasında Avrupa’nın farklı ülkelerinden ükeye otomobiller getirilmesi ve savaş koşullarının göze alınmasıyla bu duruma izin verilmesi ve göz yumulması olduğu söylenmektedir. Avrupa genelinde birçok yeni ve klasik araç modeli sizleri bekliyor. Bakımları yapımlan, ticari yada motorlu araçlara sahip olmak için özel araç satıcılarından teklif alabilirsiniz.

Kosova’a Kiralık Araba Seçenekleri

Priştine terminali içerisinde yer alan araç kiralama firmalarını kullanarak düşük bütçeler ile araç kiralamak mümkün olabilmektedir. Farklı birçok firma bulunmaktadır. Beğendiğiniz en ideal aracı seçerek ülkede bulunan farklı şehirleri ve şehir merkezini gezebilirsiniz. Bu ülkeye girmeniz için vize gerekmemektedir. Kosova Priştine Havaalanında bulunan araç kiralama şirketleri sayesinde çok uygun bütçelere araba kiralamak mümkündür. Araba kiralayarak çarşıdan hatıran eşyası alabilir başkent dışında bölgeleri de gezebilirsiniz.

Ekonomik durumunuza uygun olarak seçtiğiniz aracı kiralayın Osmanlı dönemine ait camileri, müzeleri, doğal güzellikleri, şelaleleri gezerek keşfedin harika yollarında şehrin keyfini çıkarmak sizin için güzel bir deneyim olacaktır. Çok sayıda araç göreceğiniz Priştine’de bu durumu avantaja dönüştürmüş olan birçok firma vardır. Bu nedenle kendi yan iş kolunu oluşturan şirketlerden kaynaklı olarak iki adımda bir araba yıkamacısı görebilmek mümkündür.

Trafik ışıklarına fazla yer verilmediği başkent Priştine’de şehir içi ulaşım süreleri uzayabilmektedir. Belirli aralıklarla yaya geçitleri bulunmaktadır. Fakat öğrencilerin ve yayaların şehir içinde rahat gezinebilmeleri için yaya geçitlerine bastığınız anda hemen trafikteki tüm araçlar yavaşlamaya başlar. Bu durumun trafik ışıklarının azlığından dolayı yapıldığı düşünülmektedir. Bu kadar fazla aracın olduğu ülkede taksi ve otobüslere kim biniyor diye düşünüyorsanız ülkeye dışarıdan gelen turistler genellikle havaalanından şehir merkezine ve üniversiteye ulaşımda taksileri kullanmaktadır. Şehir merkezine havaalanından ulaşım için farklı çok fazla alternatif yol bulunmamaktadır. Ülkedeki otobüslerin bizden herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Elinizi kaldırdığınızda otobüsler hemen durmaktadır. Kaliteli danışmanlık hizmetlerinden yararlanaak eğitim almak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!